Firma Profili

Grubumuz, iş hayatına 1986 yılında bir şahıs firması olan Güler Teknik adi altında mekanik tesisat taşeronu olarak başlamıştır. Güler Teknik, 1993 yılında daha kaliteli hizmet vermek amacı ile kurumsal yapısını değiştirerek, Şengüler İnşaat Ltd. şirketini kurmuştur. Gerek Güler Teknik gerekse Şengüler İnşaat birçok projenin mekanik tesisat uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Bina teknolojilerinin hızla gelişmesi sonucu mekanik sistemleri ile elektrik sistemlerinin bir bütün olarak kurulumunun gerekliliği oluşmuştur. Bu gerekliliği fark eden grubumuz, 2005 yılında daha profesyonel bir yapıya geçerek, bünyesine kattığı yeni mühendislerle birlikte elektrik mühendisliği uygulamalarını da faaliyet alanları içine katmış ve elektro mekanik firması olan MEKATRONİK İNŞAAT MÜHENDİSLİK A.Ş.’yi kurmuştur. MEKATRONİK İNŞAAT kurucularının ve çalışanlarının sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimlerini, dinamik yapılarıyla birleştirerek sorumluluk aldığı ulusal ve uluslararası her türlü projede otomasyon sistemlerini, mekanik ve elektrik tesisat uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Grubumuz, kısa zaman içinde elektro mekanik uygulamalarının yanı sıra anahtar teslimi inşaat uygulamalarınada başlamış ve ŞG PROJE MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT A.Ş.’yi bünyesine katmıştır. Grubumuz, her ölçekteki uygulamalarda projelerini tüm ayrıntıları ile planlamakta, sürekli gelişen teknolojik yenilikleri ve maliyet sınırlarını dikkate alarak imalatlarını anahtar teslimi metodu ile gerçekleştirmektedir.

Grubumuz, mesleki sorumluluk ve görevlerini yerine getirerek gerek inşaat mühendisliği uygulamalarında gerekse mekanik ve elektrik mühendisliği uygulamalarında güvenilir ve kaliteli hizmet vermeyi siz değerli müşterilerine taahhüt etmektedir. Grubumuz, hazırlamış olduğu bu doküman ile ilkeleri, misyonu, vizyonu, teknik kadrosu, faaliyet alanları, tamamlamış olduğu ve devam eden projeleri hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır.

Grubumuz, İş Hayatina 1986 Yilinda Bir Şahis Firmasi Olan Güler Teknik Adi Altinda Mekanik Tesisat Taşeronu Olarak Başlamiştir. Güler Teknik, 1993 Yilinda Daha Kaliteli Hizmet Vermek Amaci İle Kurumsal Yapisini Değiştirerek, Şengüler İnşaat Limited Şirketi’Ni Kurmuştur. Gerek Güler Teknik Gerekse Şengüler İnşaat Birçok Projenin Mekanik Tesisat Uygulamalarini Başariyla Gerçekleştirmiştir.

Bina teknolojilerinin hızla gelişmesi sonucu mekanik sistemleri ile elektrik sistemlerinin bir bütün olarak kurulumunun gerekliliği oluşmuştur. Bu gerekliliği fark eden grubumuz, 2005 yılında daha profesyonel bir yapıya geçerek, bünyesine kattığı yeni mühendislerle birlikte elektrik mühendisliği uygulamalarını da faaliyet alanları içine katmış ve elektromekanik firması olan MEKATRONİK İNŞAAT MÜHENDİSLİK A.Ş.’yi kurmuştur. MEKATRONİK İNŞAAT kurucularının ve çalışanlarının sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimlerini, dinamik yapılarıyla birleştirerek sorumluluk aldığı ulusal ve uluslararası her türlü projede otomasyon sistemlerini, mekanik ve elektrik tesisat uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Grubumuz, kısa zaman içinde elektromekanik uygulamalarının yanı sıra anahtar teslimi inşaat uygulamalarında başlamış ve ŞG PROJE MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT A.Ş.’yi bünyesine katmıştır. Grubumuz, her ölçekteki uygulamalarda projelerini tüm ayrıntıları ile planlamakta, sürekli gelişen teknolojik yenilikleri ve maliyet sınırlarını dikkate alarak imalatlarını anahtar teslimi metodu ile gerçekleştirmektedir.

Grubumuz, mesleki sorumluluk ve görevlerini yerine getirerek gerek inşaat mühendisliği uygulamalarında gerekse mekanik ve elektrik mühendisliği uygulamalarında güvenilir ve kaliteli hizmet vermeyi siz değerli müşterilerine taahhüt etmektedir. Grubumuz, hazırlamış olduğu bu doküman ile ilkeleri, misyonu, vizyonu, teknik kadrosu, faaliyet alanları, tamamlamış olduğu ve devam eden projeleri hakkında bilgi vermeyi amaçlamıştır.

Misyon

_

Misyonumuz yurtiçi ve yurtdışında başarılarıyla tanınan mekanik, elektrik ve inşaat mühendisliği firması olarak, en son teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve müşterilerimize uygun maliyette, etkin ve hatasız çözümler sunmaktır.

Vizyon

_

Vizyonumuz mekanik, elektrik ve inşaat mühendisliği uygulamalarındaki teknolojik gelişmelere öncülük etmek ve topluma değer katarak yurtiçinde ve yurtdışında tercih edilen bir marka olmaktır.

İlkeler

_

Firmamız iş hayatında aşağıda listelenen ilkeleri benimsemiştir. Misyonumuza sadık kalarak, vizyonumuzu yakalama hedefiyle çalışmak Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan doğru tasarımları bulmak ve en uygun çözümleri üretmek.

Her koşulda kaliteden taviz vermeden sorumluluğumuz altındaki işi zamanında ve hatasız olarak sonlandırmak. Hizmetlerimizin kalitesini ve sürekliliğini sağlamak ve geliştirmek. Personelin yeni teknolojileri takip etmesini ve kendisini sürekli geliştirmesini sağlamak. Yasalara ve yönetmeliklere uygun hareket etmek. Ahlaki değerlerden kesinlikle sapmamak. Maddi kazancını çalışanları ile paylaşmak.